full screen background image
Search

निर्वाचित महिला जनप्रतिनिधिका लागी संघियता,संबैधानिक अधिकार र सुशासन सम्वन्धि ३ दिने तालिमको उद्धघाटन ।

कालीकोट भदौ १८।२०७६


निर्वाचित महिला जनप्रतिनिधिका लागी संघियता,संबैधानिक अधिकार र सुशासन सम्वन्धि ३ दिने तालिमको खाडाचक्र नगरपालीकामा बुधबार एक कार्यक्रमका विच उद्धघाटन गरियको छ ।
खाँडाचक्र नगर उपप्रमुख विजया विष्टको अध्यक्षता,नगर प्रमुख जसिप्रसाद पाण्डेको प्रमुख आतिथ्यता,हेल्भेटास नेपालका जिल्ला संयोजक तथा सुशासनविज्ञ लेखनाथ खरेलको आतिथ्यता,तालिमका मुख्य प्रशिक्षक पत्रकार तथा सुशासन अभियान्ता कालीवहादुर मल्ल र पत्रकार नमराज योगीको आतिथ्यतामा तालिमको उद्धघाटन गरिएको हो ।
क्षमता अभिबृद्धि तालिमको उद्घाटनका गर्दै कार्यक्रमका प्रमुख अतिथी खाडाचक्र नगरपालिका प्रमुख जसीप्रसाद पाण्डेले संघियता,संबैधानिक अधिकार र सुशासन सम्वन्धिको ३ दिने तालिम महत्वपुर्ण रहेकोले यस तालिममा सिकेका सबैकुराहरु सहभागिले व्यवहारमा उर्तानुपर्ने धारणा राख्नुभयो । साथै उहाँले महिला समाजको गहना हो यो गहनाको क्षमता विकासका लागि यस नगरपालीकाले आवश्यकता अनुसार भरपुर सहयोग गर्न प्रतिवद्धता जनाउनुभयो ।
नगरपालिकामा रहेका महिलाको हित र क्षमता विकास सम्वन्धिका कार्यकक्रमहरुलाई प्रथामिकता दिदैआएको वताउनु भयो । तर मेयर पाण्डेले महिला सक्षम हुन सक्नुभएन भने घर परिवार,बालबालिका,गाउँ,समाजको विकासमा अबरोध सृजना हुने भएकाले सबैभन्दा पहिले महिला सक्षम हुनुप्रर्ने वताउनु भयो ।
यस्तै कार्यक्रमका सभाअध्यक्ष तथा नगरपालिका उप प्रमुख जिवया विष्टले सुशासन र सामाजिक रुपान्त्रणका लागि महिलाहरु सक्षम हुनु पर्नेमा जोड दिनुभयो । साथै उप्रमुख विष्टले हामि महिलाहरु अरुलाई मात्र दोष लगाउने नभएर अफै सक्षम भएर सुशासनका लागि लाग्नु पर्ने वताउनुभयो ।


कार्यक्रममा स्वागत मन्तव्य राख्दै प्रमुख प्रशिक्षक कालीवहादुर मल्ललले सुशासन सम्बन्धिको तालिम महिला लक्षित मात्र गरेको छ । समाजमा महिला हिंसाका थुप्रै घटनाहरु घटिरहने,महिलाहरुलाई हरेक क्षेत्रमा कम प्रतिनिधित्व गर्ने,महिला परनिर्भर मात्र छन भनेर बुझिरहेकाले समाज संग सुशासन,लैगिंक समानता लागएतका विषहरुको ज्ञान प्रदान गर्दै अगाडि वढाउन खोजिएको वताउनु भयो ।Comments